Odiniai baldai populiarūs ne be reikalo. Ši natūrali medžiaga ne tik stilinga bei universali, bet ir patvari. Iš tiesų, pirkdami aukštos kokybės odos gaminius, galite tikėtis, jog jie tarnaus visą gyvenimą. Vis dėlto dažnas mūsų įsigyti odinių baldų nesiryžta, nes bijo, kad jie praras prekinę išvaizdą, o juos išvalyti galės tik profesionalūs valytojai. Tikra tiesa, jog odinių baldų valymas reikalauja tinkamų priemonių ir šiek tiek žinių, tačiau tai nėra taip sudėtinga, kaip gali atrodyti. Taigi jei naudositės keletu paprastų odos priežiūros patarimų, jūsų baldai tarnaus ilgai ir išliks puikios būklės.

odinių baldų valymas MEBLIN VC245

Odinių baldų valymas ir jo ypatumai:

  • Niekada nepamirškite, jog odiniai baldai valomi kartą ar du per metus. Tai geriausias būdas jų spalvai ir tekstūrai išsaugoti. O jei ant odinės sofos kažkas netikėtai išsiliejo, nedelsiant nuvalykite skysčius tam, kad jie neįsigertų į baldo vidų.
  • Odiniams baldams valyti naudokite tik tam pritaikytas valymo priemones. Šiam tikslui visiškai netinka balinantys valikliai, amoniakas, tirpikliai ar lakas.
  • Saugokite odą nuo tiesioginių saulės spindulių tam, kad ji neišbluktų, neišdžiūtų ir nesutrūkinėtų.
  • Prieš mėgindami naują valymo priemonę, išbandykite ją mažai matomoje baldo vietoje. Palaukite bent 24 valandas, kad pamatytumėte, kaip oda reaguoja. Neretai jums užteks tiesiog minkštos, vandeniu sudrėkintos šluostės.

Dėmių ant odinių baldų valymas

Riebalinės dėmės

Jei ant odinių baldų pateko kažkas riebaus, juos nedelsdami nuvalykite švaria, sausa šluoste ir šiek tiek palaukite. Dėmė turėtų išnykti po kelių minučių, priklausomai nuo to, kiek riebaus skysčio išsiliejo.

Jei ant odinio baldo pateko daugiau riebalų, ant dėmės užberkite šiek tiek sodos ar kukurūzų krakmolo. Šie birūs produktai puikiai sugeria riebalus ir aliejus. O po kelių valandų ar net kitą dieną baldą tiesiog nusiurbkite. Vietą, ant kurios buvo dėmė, nuvalykite minkšta, švaria šluoste.

Tamsios dėmės ant šviesios odos baldų

Norėdami pašalinti ant šviesių baldų atsiradusias tamsias dėmes, galite naudoti pastą, pagamintą iš vienos dalies tartrato (kitaip – vyno rūgšties druskos)  ir vienos dalies citrinos sulčių. Dėmę švelniai patrinkite pasta ir palikite bent 10 minučių, prieš uždėdami kitą pastos sluoksnį. Valykite tol, kol dėmė išnyks. Pastos likučius pašalinkite drėgna kempine.

Vandens dėmės

Pašalinti vandens pėdsakus nuo odinių baldų tikrai nesunku. Švariu vandeniu sudrėkinkite minkštą šluostę ir nuvalykite jus erzinančias dėmes. Leiskite odai nudžiūti, nes kitu atveju ant jos ir vėl išryškės nuo vandens likučių atsiradusios dėmės. Tam naudokite sausą skudurėlį, tačiau jokiu būdu nedžiovinkite baldo dirbtiniu būdu ar tiesioginiais saulės spinduliais.

Rašalo dėmės

Norėdami pašalinti rašalo dėmes nuo odos, naudokite spirite suvilgytą vatos gabalėlį ir valykite dėmę sukamaisiais judesiais. Pasistenkite, kad rašalas neišplistų. Dėmei išnykus, lengvai patrinkite minkštu skudurėliu su trupučiu odiniams baldams skirto kondicionieriaus.

odinių baldų valymas mikropluošto šluostė

Bendrieji odinių baldų valymo patarimai

Visgi pats geriausias ir paprasčiausias būdas gerai odinių baldų būklei palaikyti yra reguliarus dulkių valymas arba siurbimas. Atkreipkite dėmesį į raukšles, kampus ir įtrūkimus, kuriuose kaupiasi nepageidaujamos dulkės. Jei randate negilių odos įbrėžimų, pašveiskite juos švelnia sudrėkinta mikropluošto šluoste.

Odinių baldų valymas ir kondicionavimas

Odinių baldų valymui ir priežiūrai galioja tos pačios taisyklės, tarsi rūpintumėmės savo pačių oda. Ką darome, kad ji išliktų lygi ir elastinga? Ogi drėkiname! Šiuolaikinėje rinkoje gausu profesionalių, odą minkštinančių ir kondicionuojančių valiklių. Norėdami pasiekti geriausių rezultatų, tiesiog vadovaukitės įsigytos priemonės naudojimosi instrukcijomis.

Taip pat galite pasigaminti rankų darbo odos kondicionierių. Tam prireiks maždaug 2 puodelių šilto vandens, 1 šaukšto kūdikių muilo ir šlakelio acto. Kruopščiai išmaišykite ir minkštu skudurėliu užtepkite kondicionierių ant odos. Leiskite priemonei šiek tiek įsigerti, o po kelių minučių nublizginkite baldą sausa šluoste.

Dar viena alternatyva – paprastas acto ir sėmenų aliejaus mišinys (santykis 1:2). Ingridientus gerai suplakite. Tai daryti patogiausia užsuktame stiklainyje. Gautu mišiniu valykite odinius baldus, o po 10-15 minučių nusausinkite.

Drauge įsitikinome, jog odinių baldų valymas ir priežiūra tikrai nereikalauja didelių pastangų ir laiko. O šie paprasti patarimai padės išsaugoti puikią jūsų mėgiamų baldų būklę ilgus metus.

Informuojame, kad siekiant užtikrinti geresnę naršymo kokybę šioje internetinėje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos privatumo politikoje.