Tvarumo idėjos tampa daugelio pasaulio šalių ekonomikos varomąji jėga. Klimato kaitos ribojimo gairėse iki 2030 m. raginama perpus sumažinti grynojo anglies dioksido ir kitų šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo kiekį, o iki 2050 m. – jų visai neišmesti. Šis tikslas paprastai vadinamas „grynuoju nuliu“. Dėl šios priežasties įvairias veiklas vykdančių imonių veikloje įsitvirtina tvarios valymo priemonės ir ekologijos tendencijos.

Neretai klientų reikalavimu arba dėl pačios įmonės vidaus politikos pradedamos naudoti ekologiškos ir tvarios valymo priemonės. Tačiau kurios jų geriausios ir kokius reikalavimus jos turi atitikti?

Pagrindiniai akcentai

Tvarumas pramonėje – itin sparčiai populiarėjanti tendencija.
Pramonėje ir versle tai siejama su atsakingesniu išteklių naudojimu ir gaminių gyvavimo ciklo prailginimu.
Tvarumas naudingas verslui, žmonėms ir juos supančiai aplinkai.

1.     Kas yra tvarios valymo priemonės?

Tvarios ir ekologiškos valymo priemonės tausoja žmonių sveikatą ir nekenkia aplinkai. Šiai produktų grupei priskiriamos pažangesnės cheminės medžiagos, įranga ir technologijos. Jos ženkliai skiriasi nuo įprastų tradicinių priemonių. Ekologiški valymo produktai gaminami iš natūralių, atsinaujinančių arba perdirbtų žaliavų. Svarbu ir tai, jog šių produktų pakuotėse naudojama mažiau popieriaus ir plastiko.

2. Tvarumas valymo pramonėje ir versle

2.1. Kodėl tvarios valymo priemonės taip vadinasi?

Tvarios valymo priemonės susijusios su kiek įmanoma mažesniu energijos, vandens ir kitų išteklių vartojimu. Tai galioja visiems produkto gyvavimo etapams: jo gamybai, transportavimui, sandėliavimui ir gaminio pakuotės likvidavimui. Tvarumo iniciatyvomis siekiama maksimaliai padidinti bendrą išteklių naudojimo efektyvumą. Gaminio gyvavimo ciklo analizė arba GCA – tai metodas, kuriuo remiantis vertinami visi švaros priemonei reikalingi ištekliai. Juos sudaro:

  • žaliavos;
  • pakuotė;
  • energija;
  • vanduo.

Žaliavos – tai visos produkto gamybai naudojamos medžiagos, išskyrus vandenį. Pakuotė apsaugo gaminį nuo jo pagaminimo iki naudojimo. Energija reikalinga ne tik gaminiui ir jo pakuotei pagaminti, bet ir jam transportuoti. Vanduo gali būti naudojamas įvairiais gaminio gyvavimo ciklo etapais.

Ekologiški popieriniai rankšluostiniai lapeliai ClassEur V PROFIpro

2.2. Valymo priemonių ir sprendimų tvarumas

Atsižvelgiant į tvarumo idėjas priimti sprendimai apima naudojamas valymo technologijas, produktus ir metodus, dėl kurių įmonė naudoja aplinkai ir žmonėms saugesnius produktus. Tai gali sumažinti oro ir vandens taršą bei prisidėti prie klimato kaitos prevencijos. Šios technologijos, tokios kaip funkcionalios šluotos ir mikropluošto šluostės ar koncentruoti ekonomiški ir ekologiški plovikliai prisideda prie atliekų kiekio ir išlaidų mažinimo.

2.3. Socialiai įgyvendinamas tvarumas

Tai – su žmonių sveikata ir gerove susijusios iniciatyvos. Įtakos tam turi ir tvarios valymo priemonės: jos padeda pašalinti kenksmingus alergenus ir mikroorganizmus, užtikrinti įmonės švarą ir joje dirbančio personalo komfortą. Socialinis tvarumas taip pat užtikrina, kad produktai ir įranga nekenktų darbuotojams juos gaminant.

3. Tvarios valymo priemonės ir jų tipai

Šias tendencijas labiausiai atitinka tokie valymui skirti produktai ir metodai:

  • higienos priemonių efektyvumas;
  • higienos priemonių naudojimas jų neliečiant;
  • aplinkai draugiški, koncentruoti valikliai.

Tai pasiekti įmanoma renkantis efektyvius, išteklius ir kaštus tausojančius produktus. To pavyzdys – ekologiškas tualetinis popierius ir rankšluosčiai be vidinių tūbelių. Tokie gaminiai unikalūs tuo, jog juose talpinamas 100 % panaudojamas popierius. Be to, išėmus vidinę ritinėlio tūbelę, vartotojas turi dar daugiau produkto. Svarbu ir tai, kad tokio ritinėlio gamybos metu susidaro gerokai mažiau atliekų, o ritinio gyvavimo ciklo pabaigoje jų nelieka visiškai. Tai ne tik sumažina susidarančių atliekų kiekį, bet ir reiškia, kad vartotojai produkto užteks ilgiau.

Popierinis rankšluostis TUBELESS Auto Cut PRO 270

Prie tvarumo idėjų įgyvendinimo prisideda ir prisilietimo nereikalaujantys higieninio popieriaus laikikliai. Tai užtikrina tinkamą įmonių darbuotojų ir klientų higieną. Tokie popierinių rankšluosčių dozatoriai pasižymi didele popieriaus talpa, todėl vartotojams nereikia rūpintis, kad rankšluosčiai būtų vėl ir vėl papildomi.

Koncentruoti, didesnėmis talpomis įsigyjami valikliai ir kita buitinė chemija taip pat prisideda prie retesnio priemonės papildymo, atstoja keletą įprastai parduodamų priemonių ir mažina produktui supakuoti reikalingų medžiagų (dažniausiai plastiko) kiekį.

4. Tvarios ir ekologiškos valymo priemonės bei jų svarba

Tvarios įmonių higienos strategijos didina jų pajamas, teikia naudą žmonėms ir aplinkai. Puikus to pavyzdys – higienos priemonių verslui gamintojas „Tubeless“, kurio produktų filosofiją atspindi ši vaizdinga ir paprasta formulė:

„Nėra vidinės tūbelės = daugiau popieriaus ritinėlyje + jokių atliekų × mažesnės sandėliavimo ir transportavimo išlaidos.“

Įmonės veikloje ypač svarbus gamtinių išteklių mažinimas per visą jų gaminių gyvavimo ciklą. „Tubeless“ produktai kuriami taip, kad vartotojai jų sunaudotų kuo mažiau.

Popierinis rankšluostis TUBELESS Centrefeed Mini ECO 90 Blue

5. 5 žingsniai renkantis ekologiškas valymo priemones verslui

Šie punktai padės įmonėms įgyvendinti tvarios švaros idėjas:

  1. Įsipareigokite siekti tvarumo ir ekologijos. Priimti šį sprendimą ir rodyti iniciatyvą turi pačios įmonės vadovai.
  2. Viską užrašykite. Tvarumo programos dokumentavimas padidina jos sėkmės tikimybę ir suprasti jūsų įmonės tikslus, užtikrina atskaitomybę ir kuria tvarumo kultūrą.
  3. Įtraukite darbuotojus. Tvarumas – tai komandinis darbas, todėl prie jo turi prisidėti visi. Prisijungti prie šio projekto turėtų ne tik švaros priemones naudojančios, bet ir jomis prekiaujančios įmonės.
  4. Sekite, kiek priemonių sunaudojate. Išteklių vartojimo ir atliekų sekimas leidžia nustatyti, kiek ir ko jūsų įmonei reikia.
  5. Išsikelkite tikslus. Tvarumo projekto pradžioje ypač svarbu nustatyti realius, įgyvendinamus tikslus. Tai taip pat paskatins aktyviai ieškoti ir domėtis, kokios tvarios valymo priemonės tinkamiausios jūsų įmonės veiklai.

Išvados

Tvari, ekologiška švara ir jai reikalingos priemonės tampa sparčiai populiarėjančia įvairią veiklą vykdančių įmonių praktika. Norint tai įgyvendinti, jums reikės patikimų tvarių valymo priemonių gamintojų ir tiekėjų, kurie padės pritaikyti optimalias tvarumo praktikas jūsų įmonės viduje. Įmonės noras prisitaikyti ir atitikti tvarumo reikalavimus naudingas ne tik jai pačiai, bet ir jos klientams bei kitoms suinteresuotosioms šalims.

D.U.K

Ar valymo priemonės gali būti tvarios?

Valymas gali būti tvarus naudojant produktus, kurie mažina atliekų kiekį, taršą ir klimato kaitą. Naujausios tvarios valymo priemonės – tai patvarios šluotos ir mikropluošto šluostės, kurioms reikia mažiau vandens ir ploviklių. Taip pat atsakingai iš perdirbtų žaliavų pagamintas higieninis popoierius ir kt.

Kas labiausiai prisideda prie tvarumo?

Siekiant tvarumo versle svarbiausi šie veiksniai: kenksmingų cheminių medžiagų atsisakymas, vandens taupymas, atliekų mažinimas, naujos valymo praktikos ir technologijos.

Kurios pramonės šakos yra tvariausios?

Pasaulinės valymo pramonės asociacijos (International Sanitary Supply Association) duomenimis, valymo pramonė yra viena tvariausių verslo šakų. Šią tendenciją lemia klientų poreikis ir bendra aplinkai nekenksmingų produktų paklausa.

Tvari įmonė – kas tai?

Savo vykdomoje higienos produktų verslui gamyboje ir jų vartojimo konsepcijoje įmonė „Tubeless“ skatina naudoti mažiau išteklių, gerinti gamybos efektyvumą ir dozavimo metodus.

Taip pat skaitykite:

Informuojame, kad siekiant užtikrinti geresnę naršymo kokybę šioje internetinėje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos privatumo politikoje.